Październikowa akcja niemieckiej policji. W tym miesiącu kontrolują ten element pojazdów

Lesezeit 2 Min.

Październikowa akcja niemieckiej policji. W tym miesiącu kontrolują ten element pojazdów

Przez cały miesiąc policja przywiązuje szczególną uwagę do oświetlenia pojazdu podczas kontroli drogowych.

W tym miesiącu, jak co roku roku, trwa jesienna akcja niemieckiej policji pod nazwą “Licht-Test” (“Test świateł”). Podczas kontroli ciężarówek i aut osobowych drogówka dokładnie sprawdza również światła w pojazdach. Niemieccy policjanci skupiają się przede wszystkim na tych pojazdach, które nie mają na przedniej szybie aktualnej plakietki o przebytej kontroli: 

Facebook.com/lichttest

Akcje kontroli świateł organizowane są w Niemczech od 63 lat. Chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu, dla którego funkcjonujące i dobrze wyregulowane światła są kluczowe o tej porze roku. 

Podobnie jak w poprzednich latach wszyscy kierowcy samochodów i ciężarówek mogą bezpłatnie sprawdzić światła swoich pojazdów w warsztatach motoryzacyjnych, stacjach kontroli pojazdów a także stacjach obsługi automobilklubów. Do końca tego miesiąca naprawią one drobne usterki również za darmo


Sprawdzajcie światła pojazdu przed każdą trasą, nie tylko jesienią i zimą. Niezależnie od pory roku krótki, samodzielnie wykonany test świateł przed podróżą, jest ważny dla bezpieczeństwa waszego i innych użytkowników ruchu. Wystarczy włączyć wszystkie światła i obejść dookoła ciężarówkę. Należy też pamiętać o czyszczeniu reflektorów i jeśli zajdzie taka potrzeba, wyregulowaniu wysokości świateł.

Fot. Twitter.com/112magazinde

Meistgelesene Artikel
Kommentare
0 Kommentare
Benutzer gelöscht
Meistgelesene Artikel