TransInfo

Austrai reikalauja sugriežtinti užsienio vežėjų kontrolę

Transporto išlaidos Austrijoje smarkiai išaugo. Vietiniai vežėjai skundžiasi aukštesnėmis nei užsienyje dyzelino kainomis. Ieško taip pat būdų, kaip apriboti pigesnių užsienio konkurencinių įmonių veiklą vidaus transporto rinkoje.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Transporto išlaidos išaugo keliolika procentų tik nuo šių metų sausio iki birželio mėnesio – praneša Austrijos prekybos rūmai (WKO). Dėl sparčiai augančių energijos kainų Rūmų atstovai kreipėsi į transporto įmones, prašydami fiksuoti jų patiriamas išlaidas.

“Vežėjus labiausiai paveikia dyzelino kainų pokyčiai, ypač dėl to, kad degalai sudaro didelę bendrų veiklos išlaidų dalį” – sako Markusas Fischeris, Krovinių transporto asociacijos pirmininkas, kurį cituoja WKO. 

Tačiau kainų kilimas jaučiamas ne tik degalų, bet ir, pavyzdžiui, transporto priemonių ar eksploatacinių dalių įsigijimo atveju. 

Dyzelinas 67 proc. brangesnis nei pernai

Dyzelinis kuras Austrijoje pernai pabrango daugiau nei 30 proc., o nuo šių metų vasario iki kovo mėnesio jo kaina muša naujus rekordus – pirmą kartą peržengė 2 eurų už litrą ribą. 2022 metų birželį už litrą teko mokėti 2,017 Eur, t. y. 67 proc. daugiau, palyginti su praėjusių metų birželio mėnesiu. 

Austrijos mineralinės alyvos pramonės asociacijos (FVMI) duomenimis, vidutinė dyzelino kaina Austrijoje 2022 metų liepos 18 dieną buvo 2,092 eurai už litrą, o tai yra 14 centų daugiau nei vidutinė dyzelino kaina Europos Sąjungoje. 

Reikalinga kabotažo kontrolė?

Dėl aukštų dyzelino kainų Austrijoje ir pigesnio kuro papildymo kaimyninėse šalyse (Kroatijoje litras dyzelino kainuoja apie 1,74 euro, o Vokietijoje ir Slovėnijoje degalų kainos buvo sumažintos mažinant mokesčius), Austrijos vežėjai nori apriboti pigesnių konkurentų iš užsienio veiklą.

Tačiau jie nereikalauja mažinti kainų šalies degalinėse. Pasak Markuso Fisherio, vietoj to būtina… sugriežtinti užsienio vežėjų kontrolę

„Jei užsienio konkurentai pigiai pasipildo degalus kaimyninėse šalyse, o vėliau vykdo transportą Austrijoje, atsiranda papildomas konkurencijos iškraipymas. Būtina griežta kabotažo kontrolė” – tikina Fischeris, cituojamas WKO komunikate.

Paantraštės