TransInfo

Freepik/iliustratyvi nuotr.

Europarlamentas pritarė teisės aktams, kurie leistų visose ES šalyse atimti vairuotojo pažymėjimus

Europarlamentarai pareiškė, kad už sunkius kelių eismo taisyklių pažeidimus, pavyzdžiui, greičio viršijimą ar vairavimą išgėrus, turėtų būti draudžiama vairuoti visoje ES teritorijoje. Jei šios taisyklės bus įgyvendintos, vežėjai, kurių vairuotojai yra padarę rimtų kelių eismo taisyklių pažeidimų, susidurs su rimta problema. Netekus įgaliojimų toks pavaldinys neteks galimybės dirbti.

Vidutinis skaitymo laikas 3 minutės

Šiuo metu, jei vairuotojas netenka vairuotojo pažymėjimo dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo kitoje ES šalyje nei ta, kuri išdavė vairuotojo pažymėjimą, daugeliu atvejų vairuotojo pažymėjimas prarandamas tik toje šalyje, kurioje buvo padarytas pažeidimas. Tuo tarpu jo šalyje, kaip ir likusioje ES dalyje, jam netaikomi jokie apribojimai.

„Siekiant užtikrinti, kad vairuotojo pažymėjimo galiojimo sustabdymas, apribojimas ar atėmimas būtų taikomas visose Bendrijos šalyse, naujosiose taisyklėse bus reikalaujama, kad apie sprendimą būtų pranešama vairuotojo pažymėjimą išdavusiai ES šaliai“, – rašoma Europos Parlamento interneto svetainėje.

Be to, Europos Parlamento nariai pasiūlė, kad vairavimas be galiojančio vairuotojo pažymėjimo būtų įtrauktas į sunkių pažeidimų, už kuriuos gali būti atimama teisė vairuoti, sąrašą. Į šį sąrašą jau įtraukti tokie pažeidimai, kaip vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar mirtino kelių eismo įvykio sukėlimas.

„Greičio viršijimas 50 km/val. taip pat yra vienas iš rimtų kelių eismo taisyklių pažeidimų, už kurį gali būti atimta teisė vairuoti. Europarlamentarai nustatė mažesnį leistiną greitį gyvenvietėse, o tai reiškia, kad šiuose keliuose viršijus leistiną greitį 30 km/val. galima netekti vairuotojo pažymėjimo arba jis gali būti laikinai sustabdytas“, – praneša Europos Parlamentas.

Pagal teisės akto dėl tam tikrų draudimų vairuoti transporto priemones poveikio visoje ES projektą (priimtą 372 balsais „už“), Bendrijos šalys turės per 10 darbo dienų informuoti viena kitą apie sprendimus dėl vairuotojų teisių atėmimo. Po to per 15 darbo dienų bus nuspręsta, ar draudimas vairuoti bus taikomas visoje Sąjungoje. Tuo tarpu vairuotojui, kuriam atimta teisė vairuoti, apie galutinį sprendimą turėtų būti pranešta per septynias darbo dienas.

„Esu įsitikinęs, kad ši direktyva ne tik padės sumažinti eismo įvykių skaičių, bet ir prisidės prie to, kad piliečiai atsakingiau vairuotų, laikytųsi taisyklių ir prisiimtų jų pažeidimo pasekmes, nepriklausomai nuo to, kurioje ES šalyje vairuoja“ – pasakė Europos Parlamento narys Petaras Vitanovas, kuris buvo šio projekto pranešėjas.

Tačiau tam, kad aprašytos nuostatos įsigaliotų, dar reikia sulaukti Europos Vadovų Tarybos pritarimo. Todėl labai tikėtina, kad šių teisės aktų klausimas bus sprendžiamas jau naujajame Europos Parlamente. Nes birželio mėnesį mūsų laukia rinkimai.

Paantraštės