TransInfo

Fot, Rhenus Logistics

Rhenus Logistics wchodzi do Uzbekistanu. Utworzy kolejową spółkę joint venture

Grupa Rhenus ogłosiła podpisanie memorandum o współpracy z Uzbekistan Railway w celu utworzenia spółki joint venture zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi przez tzw. korytarz środkowy między Chinami a Europą.

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

Pozostało 90% artykułu do przeczytania.

Dołącz do premium lub zaloguj się i skończ czytanie

Do porozumienia doszło przy okazji szczytu Azji Środkowej, który odbył się pod koniec września w Berlinie. Obie strony twierdzą, że dzięki wspólnym przedsięwzięciom będą obsługiwać i rozbudowywać połączone terminale w Andiżanie i Samarkandzie.

Zgodnie z umową, powstaną dwie spółki joint venture z udziałem Rhenus i Uztemiryulkonteyner, czyli spółką zależną Uzbeckich Kolei.

Zdaniem stron uzgodniono strategiczne środki mające na celu zwiększenie przepustowości i zwiększenie kolejowego ruchu towarowego w Republice Uzbekistanu.

To strategiczne partnerstwo z Uzbekistan Railway otwiera nowy rozdział w prawie 30-letniej obecności Rhenus w krajach Azji Środkowej, regionie zamieszkałym przez około 94 miliony ludzi. W nadchodzących latach spodziewamy się rosnącego popytu na transport kontenerowy i towarów, które łączymy z europejskimi sieciami transportowymi wzdłuż środkowego korytarza” – skomentował Tobias Bartz, dyrektor generalny i prezes Grupy Rhenus.

W komunikacie prasowym dotyczącym wspólnych przedsięwzięć, Rhenus Logistics odnosi się do Uzbekistanu jako zdecydowanie najbardziej zaludnionego kraju w Azji Środkowej z ponad 35 milionami mieszkańców. Operator logistyczny dodaje, że kraj ten doświadcza „silnego wzrostu gospodarczego” i działa jako istotny pomost między Chinami, Turcją i Europą.

Inwestowanie w możliwości przeładunkowe we wschodzących gospodarczo regionach Kotliny Fergańskiej i Samarkandy umożliwi nam i naszemu partnerowi realizację dalszych długoterminowych projektów transportowych” – dodał Heinrich Kerstgens, kierownik projektu i dyrektor zarządu ds. projektów w Grupie Rhenus, podczas podpisania umowy memorandum w Berlinie.

Oprócz działalności w Uzbekistanie, Grupa Rhenus posiada również własne firmy w sąsiednich krajach – Kazachstanie, na południowym Kaukazie i w regionie Azji i Pacyfiku.

Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów trans.info premium

Nie trać dostępu do swoich ulubionych treści od dziennikarzy oraz ekspertów z branży TSL.

  • ciesz się czytaniem BEZ REKLAM
  • dostęp do WSZYSTKICH artykułów
  • dostęp do WSZYSTKICH „Magazynów Menedżerów Transportu”
  • dostęp do WSZYSTKICH nagrań wideo i podcastów
  • Poznaj wszystkie korzyści
WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj przez 30 dni za darmo.

Każdy kolejny miesiąc 29,90 zł

Masz już subskrypcję?Zaloguj się

Tagi