TransInfo

Sunkvežimiai grįžta į kelius. Kelių transportas į Kiniją beveik toks pat kaip prieš epidemiją

Vidutinis skaitymo laikas 4 minutės

„Tolimuosiuose Rytuose transporto įmonės jau pradėjo siųsti sunkvežimius į Kiniją“, – praneša Rusijos kelių vežėjų asociacija „Asmap“. Kelių transportas Kinijoje jau atkurtas 70 proc. iki pandemijos buvusio lygio.

„Nors daugelyje segmentų padėtis vis dar apgailėtina (pvz., medienos gabenimas – Kinijos lentpjūvėse nėra kam dirbti), pradėtos eksporto operacijos, Kinijos keliuose judėjimas taip pat suaktyvėjo“, – teigė Sergejus Remizovas, Tarptautinės kelių transporto asociacijos „Asmap“ Tolimųjų Rytų atstovybės vadovas.

Sergejaus Remizovo teigimu, pristatymo problema buvo išspręsta tik todėl, kad apribojimai susiję su dviejų savaičių karantinu dėl valstybės sienos kirtimo netaikomi profesionaliems vairuotojams. „Vairuotojai tiesiog patikrinami sienos kirtimo punktuose“, – sako asociacijos atstovas.

Tai patvirtina ekspedijavimo įmonės „PEK“ Kinijos filialo direktorius Aleksejus Muziejevas, tvirtinantis, kad šalies viduje atkurta iki 70 proc. produktų tiekimo keliais.

„Daugelis kompanijų grįžo į normalią veiklą. Tai taikoma ne tik transporto, bet ir gamybos sektoriui. Uostų veikla taip pat stabilizuojasi. Dar praėjusią savaitę turėjome sunkumų su eksporto dokumentais, nes Kinijos muitinės tarnyba veikė dalinai. Šiuo metu šios problemos yra išspręstos“, – pasakė Aleksejus Muziejevas.

Teigiamos COVID-19 pandemijos pusės

Koronaviruso pandemijos sukelta krizė labai prisidėjo prie kelių transporto Kinijos – Europos maršrute plėtojimo.  Daugelis tarptautinių jūrų ir oro vežėjų turėjo atsisakyti šių maršrutų arba sumažinti juose savo dalį, kuo pasinaudojo kelių transporto sektorius.

Naujienų agentūra „Xinhua“ praneša, kad Tianjino miestas šiaurinėje Kinijoje galėjo pradėti teikti tiesioginio kelių transporto į Europą paslaugas. Pirmasis „Sino-Europe Trucking Logistics Service“ įmonės sunkvežimis kovo 4 d. išvyko iš miesto ir pasiekė Vokietiją, įveikdamas daugiau nei 10 tūkst. kilometrų.

„Krovininio kelių transporto paslaugos užima mažiau nei pusę krovinių pervežimo Kinijos ir Europos geležinkeliu laiko ir kainuoja 40 proc. pigiau nei oro transportas“, – teigia „Sino-Europe Trucking“ vadovas Dai Dable. Jis pridūrė, kad šių maršrutų įvedimo priežastis yra koronoviruso pandemija, kuri apribojo kitų transporto rūšių atstovų dalyvavimą juose.

Intermodalinis transportas teisingame kelyje

Intermodalinis sektorius taip pat jaučia normalios padėties sugrįžimą. Kovo 20 d. pradėjo važinėti kroviniai traukiniai iš ir į Uhaną. Nuo kovo 25 d. Hubei provincijoje buvo panaikinta dauguma eismo apribojimų. Gamyklose atnaujinama gamyba, kas reiškia, kad pradėtas ir eksporto atstatymas – praėjusią savaitę transportas Kinijos ir Europos koridoriuose pasiekė 90 proc.

Tai yra rimtas padidėjimas. Dabartinis pramonės produkcijos nuosmukis per pirmus du šių metų mėnesius buvo didžiausias per pastaruosius 30 metų. „Reuters“ agentūros duomenimis, sausį-vasarį Kinijoje gamyba sumažėjo 13,5 proc. (palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai). Eksportas iš Kinijos sumažėjo 17,2 proc.

Koronaviruso plitimo poveikis jaučiamas Azijoje, Europoje ir Amerikoje, tačiau Kinijoje situacija pradeda stabilizuotis – apie dabartinę padėti informuoja įmonė „Kuehne + Nagel“. Kinijoje vietinis kelių transportas atsigauna. Tarptautiniam pervežimui į Centrinės Azijos šalis – Kazachstaną, Uzbekistaną, Turkmėnistaną, Kirgiziją ir Tadžikistaną – kovo 18 d. atidarytas sienos kirtimo punktas Khorgase – viename didžiausių iniciatyvos sausųjų uostų Naujajame šilko kelyje. Transportas iš Kinijos per Rusiją į Europą iki šiol vyko be didelių pokyčių.

Dėl oro transporto sustabdymo konteinerių gabenime kilo disbalansas. Tačiau krovinius į Italiją vis dar leidžiama gabenti. Nepaisant aukšto sergamumo lygio, Italija vis dar vykdo verslo veiklą kaip ir anksčiau.

Vis dar plaukioja keleiviniai ir krovininiai keltai tarp žemyninės Europos ir Suomijos, veikia Didžiąją Britaniją ir Europą jungiantis tunelis ir plaukioja keltai per Lamanšo sąsiaurį.

Teikimo masto sumažimas pastebimas daugelyje Vidurinių Rytų ir Afrikos konteinerių terminalų. Kelių transporto Europoje atveju, pasak „Kuehne + Nagel“, didžiausias problemas sukelia spūstys prie Europos Sąjungos sienų. 

IRU nuotr.

Paantraštės