TransInfo

wwwwirSiegende/YouTube nuotr.

Vežėjų protestai dėl degalų kainų ES šalyse. Sunkvežimiai važiuoja į miestus

Europa jau jaučia rekordinius degalų kainų šuolius. Daugelyje šalių kainos šoktelėjo per vieną naktį. Tačiau kol kas visas pasaulis sutelkia dėmesį į karą, tyliai priima pokyčius rinkoje. Tačiau kai kuriuose šalyse vežėjai nusprendė viską paimti į savo rankas.

Vidutinis skaitymo laikas 3 minutės

„Praėjusį savaitgalį tam tikruose Vokietijos regionuose vyko transporto sektoriaus protesto akcijos“,  – praneša Vokietijos žiniasklaida. Didžiausias streikas vyko Kelne. Apie 100 sunkvežimių iš pradžių susirinko greitkelio aikštelėse, o paskui, lydimi pneumatinių signalų, nuvyko į pagrindinę miesto aikštę.

Ant kabinų plevėsavo vėliavos ir plakatai, bylojantys apie transporto sektoriaus žlugimą ir bankrotus. Taip pat buvo paskatinimų protestuoti ir kitais būdais, važiuojant 60 km/h greitkeliuose ir 40 km/h valstybinės reikšmės keliuose.

„Stop plėšikavimui“ – toks šūkis per protestus pasirodė ant vokiečių sunkvežimių. „Niekas negali tiek daug mokėti“, – sako wdr.de portalui vienas iš vairuotojų ir priduria, kad jis turi užsidirbti pragyvenimui. – „Turiu keturių asmenų šeimą“.

Demonstracijos Kelne bendrarengėjis – ekspeditorius Uwe Steiner iš Zygeno. Jo nuomone, kuro brangimas palies visus, ne tik vežėjus. „Vartotojams reikia apsipirkti, o 75 proc. prekių pristatomos sunkvežimiais“.

Proteste Ulme dalyvavo apie 40 sunkvežimių. Ant transporto priemonių buvo matomi tokie šūkiai, kaip „Stop plėšikavimui“ ir „Šiandien dar važiuojame, bet rytoj lentynos bus tuščios“. Tačiau eismo problemų buvo nedaug, vairuotojai apsiribojo lėtu važiavimu. 

Vežėjų streikas Čekijoje

Vežėjai streikavo ne tik Vokietijoje. Taip pat Čekijoje buvo surengta protesto akcija, skirta atkreipti Vyriausybės dėmesį į didėjančias degalų kainas. Vakar ryte sunkvežimiai blokavo eismą kai kuriuose judriausiuose šalies keliuose, pavyzdžiui, D1 netoli Brno, Jižní mazge prie Prahos, Pardubicės keliuose, o taip pat I/50 kelyje netoli sienos su Slovakija.

Dėl brangstančios kuro kainos transporto įmonės reikalauja vyriausybės paramos, o taip pat kelių mokesčio panaikinimo, akcizo sumažinimo ir atleidimo nuo prievolės mokėti socialinio draudimo įmokas. Vietiniai verslininkai teigia, kad jei vyriausybė neklausys šių reikalavimų, jie ir toliau blokuos kelius. Šį kartą streikas vyko tik 30 minučių, sekantis bus rimtas.

Protestai Ispanijoje

Ispanijoje krovinių vežėjai paskelbė neterminuotą streiką, viena iš priežasčių – brangstantis kuras. Nors oficialių duomenų, kiek transporto darbuotojų prisijungė prie streiko pirmąją dieną nėra, tačiau, valdžios teigimu, „jų skaičius yra nežymus, o produkcijos pristatymo trukdžių šalyje tikrai nėra”.

Transporto ministrė Raquel Sánchez  pasakė, kad „dabar ne pats geriausias laikas rengti streikus ir mitingus“, tačiau patikino, kad „pristatymai – garantuoti“.

Pirmadienį dyzelinas kainavo 1,851 Eur už litrą. Degalinių savininkai prašo vyriausybės sumažinti degalų PVM nuo 21 proc. iki 10 proc., tačiau valdžia teigia, kad „sprendimas turėtų būti priimtas Europos lygmeniu”.

Paantraštės