Jedna z największych firm kurierskich w Niemczech podnosi ceny

Jedna z największych firm kurierskich w Niemczech podnosi ceny

Hermes Germany od 1 marca podnosi ceny. Ponadto firma będzie doliczała do ceny przesyłki dodatkową opłatę w sezonie przedświątecznym. Decyzja o podwyżkach została podjęta z myślą o inwestycjach w pracowników.

Od kilku dni zleceniodawcy Hermesa w Niemczech płacą za przesyłki o 4,5 proc. więcej. Ceny dla klientów prywatnych jednak nie wzrosną – informuje Thomas Horst, dyrektor ds. sprzedaży w Hermes Germany. Ponadto w listopadzie i grudniu, czyli w najgorętszym sezonie w branży kurierskiej, do ceny przesyłek doliczany będzie specjalny dodatek.

Firma zdecydowała się na taki krok, ponieważ chce inwestować w personel

“Koszty usług kurierskich, zwłaszcza na ostatniej mili rosną od pewnego czasu ponadprzeciętnie” – podkreśla Horst. “W związku z tym, konieczne inwestycje, zwłaszcza w pracowników, znajdują swoje realne odzwierciedlenie w cenach usług”- dodaje.

Wzrost handlu internetowego zwiększa wyraźnie popyt na usługi kurierskie, a firmy takie jak Hermes Germany, mają coraz większe problemy z zaspokojeniem potrzeb rynku ze względu na brak wystarczającej liczby kurierów. W opinii dyrektora ds. sprzedaży Hermesa, “konieczne jest zwiększenie atrakcyjności zawodu poprzez podniesienie płac, by uniknąć wąskich gardeł w dostawach. To z kolei wymaga wyższych cen usług. Ostatnia podwyżka jest ważnym krokiem w tym kierunku”.

Firma inwestuje w infrastrukturę logistyczną i sukcesywną elektryfikację floty pojazdów

W ciągu dwóch najbliższych lat dla Hermesa będzie jeździło już 1,5 tys. elektrycznych dostawczaków. Dalsza rozbudowa e-floty przewidziana jest do 2025 r.

Podwyżki także u konkurencji

Hermes Germany nie jest pierwszą firmą kurierską, która w obliczu obecnej sytuacji na rynku postanowiła podnieść ceny. W grudniu zeszłego roku o podwyżkach poinformowało międzynarodowe przedsiębiorstwo GO! Express & Logistics, które specjalizuje się w transporcie przesyłek ekspresowych. Stawki za swoje usługi firma zwiększyła już w lutym br. średnio o 4,2 proc.
Jak podkreśla firma, wolumen przesyłek od 4 lat rośnie o przynajmniej 10 proc. rdr., a to wymaga z kolei inwestycji we flotę, personel i siedziby.

Fot: hermesworld.com

Trending articles
Trending articles