Masz newsa? Powiedz nam o tym!

Norvegijoje buvo priimtas labai įdomus sprendimas dėl Europos sunkvežimių gamintojų slapto susitarimo dėl kainų. Jis buvo susijęs su Volvo Trucks įmonės kaltinimais, kuriuos pateikė Norvegijos paštas, veikiantis Posten Norge bei Bring pavadinimais.

Nuosprendį paskelbė Oslo apygardos teismas, priėmęs sprendimą pašto įmonių naudai. Tačiau tai nebuvo susiję su kompensacijos pagrįstumu, bet su tuo, kas gali būti apkaltintas. Pasirodo, kad Posten Norge bei Bring apkaltino tarp kitų Norvegijos Volvo Trucks importuotoją, sukeldami dėl to daug prieštaringų vertinimų.

Atrodytų, kad pats importuotojas neturėtų būti laikomas atsakingu. Dalyvavimas susitarime dėl kainų buvo Volvo Trucks valdybos sprendimas, o ne vieno iš jo užsienio atstovų. Tačiau Oslo apygardos teismas nusprendė, kad pretenzijos importuotojui Volvo Norway AS yra visiškai pagrįstos, o byla gali būti tęsiama.

Dėl ko vyksta kova?

Susitarimas dėl kainų turėjo tęstis nuo 1997 iki 2011 m. Per tą laiką transporto priemonių gamintojai kartu susitarė dėl kainų didinimo, pažeidžiant laisvos konkurencijos taisykles. Tuo tarpu Norvegijos paštas užsisakė per 14 metų daugiau nei 2 tūkstančius transporto priemonių. Norvegijoje buvo užsakyta net 1700 iš jų, o kiti 388 buvo įsigyti Švedijoje ir Slovakijoje.

Remiantis Europos Komisijos ataskaita, apskaičiuota, kad jei nebūtų susitarimo dėl kainų, šie sunkvežimiai būtų nuo 15 iki 22 proc. pigesni. O tai leido apskaičiuoti, kad Norvegijos paštas sumokėtų už savo transporto priemones apie 166 mln. kronų (17,63 mln. Eur) mažiau.

Ir todėl Posten Norge ir Bring dabar ketina kovoti dėl kompensacijos.

Komentarze

comments0 komentarzy
thumbnail
Aby ustawić powiadomienia o komentarzach - przejdź do swojego profilu