TransInfo

"Girtekos" nuotr.

„Girteka” ir „CargoBeamer” muša intermodalinio transporto rekordą – kartu jos pervežė 20 tūkst. puspriekabių

Lietuvos transporto ir logistikos milžinė "Girteka" ir intermodalinio transporto operatorė "CargoBeamer" pasiekė svarbų bendradarbiavimo etapą. 2023 m. spalio mėnesį Lietuvos vežėjas "CargoBeamer" traukiniu pervežė 20 000-ąją puspriekabę.”Girteka” yra pirmoji kelių transporto įmone, kuriai bendradarbiaujant su Vokietijos operatore pavyko pasiekti tokį didelį intermodalinio vežimo mastą.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Bendrovės pradėjo bendradarbiauti 2017 m. spalį, kai „Girteka” užsakė pirmuosius vagonus „CargoBeamer” traukiniams. Nuo to laiko pagrindinė bendrų intermodalinių vežimų kryptis – maršrutas iš Kaldenkircheno (Vokietija) į Domodosolą (Italija). 2020 m. vasarą ir rudenį bendrovės sėkmingai išbandė intermodalinį susisiekimą tarp Vokietijos ir Lietuvos. Be to, 2022 m. sausį bendrovės išplėtė partnerystę, kurdamos du naujus geležinkelio maršrutus.

„(…) Integruodami kelių ir geležinkelių transportą, pasitelkdami intermodalinius sprendimus, kuriame logistikos tinklą, kuris yra ne tik tvaresnis, bet ir geriau pritaikytas ateities iššūkiams”, – pasakė „CargoBeamer” generalinis direktorius Boris Timmas.

Nuo „CargoBeamer” ir „Girtekos” bendradarbiavimo pradžios abi bendrovės iš viso sumažino 16 617 tonų CO2 emisijų, palyginti su kiekiu, kuris būtų išmestas naudojant tik kelių transportą. Analizuojant šiuos skaičius: 15 044 tonas CO2 sudaro tiesioginis išmetamo CO2 kiekio sumažinimas, pasiektas vietoj kelių transporto naudojant geležinkelį, dar 1 572 tonas CO2 kompensavo 2022 m. pradžioje pristatyta „CargoBeamer” anglies dioksido neutralumo iniciatyva.


Taip pat skaitykite: “Vlantana” Intermodalinių paslaugų departamento direktorė Neli Karapetjan-Baranauskienė: kam ir kuo Lietuvoje naudingas intermodalinis transportas?


Bendradarbiaudama su „CargoBeamer”, „Girteka” pristatė krovinius daugiau nei 17,2 mln. kilometrų ilgio maršrutais. Naujoviška „CargoBeamer” horizontalaus pakrovimo ir iškrovimo technologija leidžia greitai perkrauti intermodalinius traukinius per rekordiškai trumpą laiką – apie 20 minučių, todėl krovinį 825 km atstumu galima pristatyti per 22 valandas. 

Pirmasis bendrovės nuosavas terminalas, kuriame įdiegta ši perkrovimo technologija, atidarytas 2021 m. Kalė mieste Prancūzijoje. Netrukus bus atidaryti dar du vokiškos įmonės terminalai, kuriuose taip pat įdiegta unikali perkrovimo technologija – Kaldenkirchene (Vokietija) ir Domodossola (Italija).

Paantraštės