TransInfo

François GOGLINS, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Prancūzija pradėjo vežėjų patikrinimus – jiems gresia 30 tūkst. Eur baudos ir kalėjimas

"Prancūzai verčia rumunų vairuotojus grįžti namo arba į savo įmonės būstinės šalį, net jei jie nori praleisti trumpas atostogas ES valstybėje narėje", skelbia Rumunijos kelių transporto asociacija UNTRR. Organizacija praneša apie laiškus, kuriuos pastarosiomis savaitėmis įmonės gavo iš DREAL, Prancūzijos transporto inspekcijos. Jų teigimu, Prancūzija pradėjo intensyvius užsienio transporto įmonių patikrinimus.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Jau pusantrų metų Europos Sąjungoje galioja ES reglamento Nr. 1054/2020, kuris yra I Mobilumo paketo dalis, nuostatos, pagal kurias vairuotojų grįžimas yra privalomas. Nuo 2022 m. vasario tarptautinį krovinių vežimą vykdančios transporto įmonės privalo organizuoti savo vairuotojų grįžimą į įmonės buveinės arba gyvenamosios vietos šalį.

Kiekviena Europos Sąjungos šalis gali taikyti savo sankcijas už šios Mobilumo paketo taisyklės pažeidimą. Prancūzija baudžia už šiuos nusižengimus itin griežtai Transporto kodekso 1.3315-4-1 straipsnyje numatyta bauda iki 30 tūkst. eurų ir laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Rumunijos kelių transporto asociacijos UNTRR (Uniunea Nationala a Transportatorilor Rutieri din Romania) duomenimis, prancūzai verčia Rumunijos vairuotojus grįžti namo arba į savo įmonės būstinę, net jei jie to nenori ir mieliau renkasi trumpas atostogas Europos valstybėje.

“Taip yra todėl, kad daugeliui (vairuotojų – red.) grįžti į biurą ar gyvenamąją vietą trumpam laikui yra varginantis darbas”, – aiškina organizacija.


Taip pat skaitykite: Neaiškumai dėl sunkvežimių grįžimo – kada vairuotojas turi grįžti į „kitą pasirinktą vietą“?


Šią savaitę UNTRR taip pat pranešė, kad per pastarąjį mėnesį kelios Rumunijos kelių transporto įmonės gavo registruotą Prancūzijos transporto inspekcijos DREAL laišką, kuriame rašoma:

“Atlikęs vairuotojo X vairuojamos transporto priemonės Y patikrinimą, DREAL inspektorius nustatė pažeidimą, susijusį su transporto įmonėje dirbančių vairuotojų darbo organizavimu, nes jiems nebuvo suteikta galimybė pasinaudoti kassavaitiniu poilsiu jų gyvenamojoje vietoje arba jų įsisteigimo valstybėje narėje. Tai 1.3315-4-1 straipsnio pažeidimas”.

UNTRR teisininkas Prancūzijoje Smaranda Raguna teigia, kad šiuo metu Prancūzijos teismuose nagrinėjama apie dešimt bylų prieš Rumunijos bendroves, o pirmosios bylos bus išnagrinėtos iki 2023 m. pabaigos. 

“Todėl dar neaišku, ar teisėjai pripažins DREAL nustatytas sankcijas teisėtomis ir kokios baudos bus skiriamos bendrovėms,” – pridūrė asociacija.

Paantraštės