TransInfo

Trans.INFO nuotr.

Sunkvežimių vairuotojas susirado darbą po 12 metų nedarbingumo atostogų – jam padėjo unikalus projektas

Transporto įmonės teigia, kad rinkoje trūksta sunkvežimių vairuotojų. Praktika rodo, kad daugelis vairuotojų norėtų įsidarbinti, tačiau tam trukdo asmeninio gyvenimo aplinkybės. Kartais žmonės tiesiog negali išbristi iš bėdų ir pradėti naujo gyvenimo. Danijos projektas "Įdarbinti atstumtuosius" rodo - niekada nevėlu ir išeitis yra.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės
|

28.03.2023

Pavadinimas gali pasirodyti šiurkštus, bet reikia įsiminti – atstumtasis asmuo – tai ne nusikaltėlis, o žmogus, kuris dėl kokių nors priežasčių dėl ligos ar kitų aplinkybių “iškrito” iš savo aplinkos ir įprasto gyvenimo būdo. Tačiau viskas gali pasikeisti.

Projektas užsibaigė, tačiau žmonės, kuriems jis padėjo, dar ilgai jo neužmirš.

Sunkvežimio vairuotojas Timas Jensenas iš Öster-Ulslev miesto (Danija) 12 metų buvo nedarbingas – jam buvo diagnozuota sunki depresija, dėl kurios išsivystė kitų sveikatos problemų. Tačiau poreikis grįžti į normalų gyvenimą išliko – išgirdęs apie projektą, jis nusprendė jį išbandyti.

Iniciatyvos esmė ta, kad ekspertai, viena vertus, dirba su žmonėmis, atsidūrusiais gyvenimo „dugne”, o kita vertus, bendradarbiauja su darbo biržomis ir įmonėmis, siekdami sumažinti darbdavių išankstinį nusistatymą prieš šiuos potencialius darbuotojus ir įrodyti, kad šie žmonės gali gerai dirbti.

„Aš atlikau streso mokymus ir pasijutau daug geriau”, – pasakė sunkvežimių vairuotojas Timas Jensenas.

Viskas klostėsi taip gerai, kad 2021 m. vasarą jis atliko praktiką sunkvežimių bendrovėje „Sax-Trans”, o po mėnesio buvo įdarbintas visam etatui, kur dirba iki šiol.

„Man buvo labai svarbu, kad jie nustatė aplinkybes, kodėl išėjau nedarbingumo atostogų. Mano įdarbinimo konsultantas atvyko pas mane į namus, mes pasivaikščiojome ir pasikalbėjome. Toks požiūris man labai padėjo”, – pasidalino savo istorija vyras.

Inovatyvus projektas buvo gana sėkmingas; jis suteikė darbą daugeliui žmonių iš pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių, kurie įveikė savo problemas. Daugiausia tai buvo žmonės, turintys psichologinių problemų ar priklausomybių.

Vėlesnė projekto analizė parodė, kad iniciatyva pasiteisino: kas trečias eksperimente dalyvavęs Danijos pilietis per šį laikotarpį pradėjo dirbti arba mokytis. Žinoma, tai nėra idealus variantas – dauguma šių žmonių dirba po kelias valandas per dieną, tačiau kiti dirba lanksčiai arba visą darbo dieną.

“Darbo biržos darbuotojai pakeitė savo požiūrį ir į piliečius, ir į įmones. Jie pradėjo tikėti “žmonių ištekliais” ir tuo, kad šie “ištekliai” reikalingi įmonėms”, – teigė projektą vertinę specialistai.

Paantraštės