TransInfo

Facebook.com/TollCollect nuotr.

Vokietija pagrasino nepritarti sunkvežimių išmetamų teršalų kiekio ribojimui

Sausį Taryba ir Europos Parlamentas susitarė dėl reglamento dėl sunkiųjų transporto priemonių išmetamųjų teršalų. Jo patvirtinimas turėjo būti formalumas, tačiau paskutinę minutę Vokietija pagrasino paprieštarauti. Taip ji norėjo priversti ES apsvarstyti sintetinio kuro naudojimo klausimą.

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės

Šių metų sausio viduryje ES transporto ministrai ir Europos Parlamentas susitarė dėl naujų apribojimų, kurie turėjo būti patvirtinti praėjusį trečiadienį. Tą pačią dieną Vokietijos vyriausybė nesugebėjo susitarti dėl bendros pozicijos ir balsavimas buvo atidėtas iki penktadienio. 

Vokietija, pirmaujanti ES automobilių gamintoja, įvairiose Bendrijos derybose kovojo už vidaus degimo variklio išsaugojimą naudojant sintetinių degalų naudojimo argumentus. Europos Komisija manė, kad tokio tipo degalai, kurie yra sunkiai prieinami komerciniams tikslams ir kurie yra labai brangūs, bet kuriuo atveju turėtų būti skirti tik sunkiai elektrifikuojamoms pramonės šakoms, pavyzdžiui, jūrų transportui ar aviacijai.

Penktadienio vidurdienį Vokietijos ministerija paskelbė, kad vis dėlto balsuos už naujas taisykles, kuriomis siekiama 90 proc. sumažinti sunkvežimių išmetamų teršalų kiekį, palyginti su 2019 m. 

Tačiau Berlynas iškėlė sąlygą: Europos Komisija išnagrinės sintetinių degalų kaip sunkiasvorių transporto priemonių anglies dioksido išmetimo mažinimo būdo perspektyvumą. Teisės akte padarytas pakeitimas – tai punktas, kuriuo Europos Komisija raginama iki 2027 m. pateikti šios rūšies degalų ekonominio efektyvumo tyrimą.

Priimti standartai

Kalbant apie sunkiojo transporto anglies dioksido išmetimo mažinimą, likusi teksto dalis liko nepakitusi, palyginti su ta, dėl kurios buvo susitarta šių metų sausio 18 d.

Iki 2040 m., palyginti su 2019 m., sunkvežimių išmetamas CO2 kiekis turi būti sumažintas 90 proc. Sunkiasvorės transporto priemonės iki 2030 m. turės sumažinti į atmosferą išmetamo CO2 kiekį 45 proc., o 2035 m. – 65 proc.

zurnalas

Paantraštės