TransInfo

Elképesztően erős ez a 21 éves magyar lány. Nézd meg, hogy húzza el a kamiont!

A cikk olvasási ideje 6 perc

A 21 éves magyar Bordás Dorina első pillantásra nem izompacsirtának. Ha azonban valahol lerobban egy teherautó és akad egy elég erős kötél, könnyedén arrébb vontatja a járművet egy biztonságos helyre.

A fiatal erőemberre a magyar HSMA sorozat utolsó versenyén figyelhettünk fel. Az volt a feladata, hogy egy Scania S450 Highline 20 méteren elhúzza. Ez a jármű pontosan 8,8 tonna tömegű, és a feladatot kétféle módon kellett végrehajtani – először álltában kellett kötéllel elhúzni a kamiont, majd hevederrel használatával, a teherautó előtt „sétálva”.

View this post on Instagram

Bebikázva

A post shared by Bordás Dorina (@dorinabordas) on

Bordás Dorinának csak 20,14 másodpercbe telt a vontatása. Ez volt a legjobb eredmény az újonnan létrehozott női kategóriában, és így a 21 éves fiatal aranyéremmel a zsebében távozhatott a versenyről. Ez az eredmény azért is különösen lenyűgöző, mert Dorinának ez még csak az első szereplése volt az erősemberek versenyén, amire mindössze egy éve készül. Korábban egy teljesen más sportra összpontosított: kézilabdázott.

Gratulálunk, Dorina!

Itt megnézhetitek a videót a kamion vontatásáról!

HSMA Kamionhúzó Liga Aquaworld Resort Kupa Girlpower 🥇🏆 Köszönöm a sok segítséget!😊