Masz newsa? Powiedz nam o tym!

Šių metų pradžioje Danija priėmė naujus transportui taikomus teisės aktus. Kabotažo operacijas atliekantys vairuotojai privalo, tarp kitko, gauti šioje šalyje galiojantį minimalų atlyginimą. Iki kovo pabaigos policija ir Danijos transporto inspektoriai atliko tik atsitiktinius patikrinimus – vežėjams jie neturėjo jokių pasekmių. Iš karto po švenčių jie pradėjo tikrinti reikalavimų laikymąsi.

Danijos tarnybos praėjusią savaitę tikrino sunkvežimius ir mikroautobusus Orhuso, Herningo, Skjerno ir Tarmo regionuose. Šių patikrinimų suvestinė rodo, kad ne visi vežėjai laikosi nuo metų pradžios galiojančių taisyklių.

„Patikrinome iš viso 155 sunkvežimius ir mikroautobusus, daugiausia dėmesio skyrėme kabotažui ir darbo užmokesčio patikrinimams“, – aiškina komisaras Clausas Kjæras-Pedersenas iš Šiaurės Jutlandijos policijos departamento.

Danijos policininkai nustatė aštuonis neįregistravimo atvejus. Primename – pagal naujas nuostatas vežėjas Danijoje privalo registruoti kabotažą užsienio transporto registre (RUT).

„Patikrinimų metu buvo nustatyti keli kabotažo taisyklių pažeidimai ir aštuoni atvejai, kai užsienio vežėjas nepriregistravo kabotažo operacijų registre“, – sako Clausas Kjæras-Pedersenas.

Beje, policininkai taip pat užfiksavo nemažai su vairavimo ir poilsio laiko susijusių nuostatų pažeidimų ir 20 atvejų, kur sistemingai buvo vairuojama be vairuotojo kortelės sunkvežimio tachografe. Keliais atvejais sunkvežimių vairuotoju taip pat gavo baudas už reguliarų savaitinį poilsį sunkvežimyje.

Taip pat verta paminėti, kokių veiksmų ėmėsi Danijos policininkai. Pavyzdžiui, netoli Herningo esančioje Søby Øst stvėjimo aikštėje jie pasirodė ankstyvą antradienio rytą, kai dar tik pradėjo aušti, ir prie išvažiavo įrengė užtvarą. Tada jie patikrino visus sunkvežimius, kurių vairuotojai sustojo ten nakčiai. Niekas neištrūko.

Kabotažo kontrolė Danijoje

Danijoje naujos kabotažo taisyklės galioja nuo 2021 m. sausio 1 d. Užsienio vežėjai privalo pranešti apie kabotažo operacijas užsienio transporto paslaugų registre.

 

Be to, kabotažą vykdantiems vairuotojams turi būti atlyginama pagal Danijoje nustatytą valandinį įkainį ir sunkvežimyje su savimi jie turi turėti reikiamus dokumentus. Patikrinimo atveju vairuotojas turi pateikti policijai ar kitoms tikrinimo tarnyboms pranešimą apie komandiravimą, darbo sutartį ir atlyginimo mokėjimo patvirtinimą.

 

– Neįregistravus kabotažo operacijos arba blogai ją įregistravus užsienio vežėjui gresia 10 tūkst. Danijos kronų (1350 Eur) bauda. 

– Už pakartotinį nepranešimą RUT sistemoje – 20 tūkst. kronų (beveik 2,7 tūkst. Eur). 

– Už netinkamą atlyginimą kabotažą vykdantiems vairuotojams – 35 tūkst. Danijos kronų (4,7 tūkst. Eur);

 

Politi.dk nuotr.

Komentarze

comments0 komentarzy
thumbnail
Aby ustawić powiadomienia o komentarzach - przejdź do swojego profilu