W ramach akcji "Bezpieczny weekend" stołeczni funkcjonariusze złapali 97 nietrzeźwych kierowców.
Stołeczni policjanci odnotowali, że największe natężenie ruchu nastąpiło w piątkowe popołudnie. Wtedy doszło do największej liczby wypadków na drogach. Przez cały długi weekend zatrzymano 97 nietrzeźwych kierowców. Na ulicach garnizonu stołecznego doszło z kolei do 178 kolizji i 22 wypadków.
Kierowcy sugerujący się apelem policji o podróżowaniu późnym wieczorem, nie napotkali na większe utrudnienia. Te natomiast miały miejsce na Wisłostradzie w kierunku Łomianek oraz na ul. Czwartaków w kierunku Zegrza.
W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze musieli interweniować 4 664 razy, wtedy też 272 osoby zostały zatrzymane.
Autor: Łukasz Majcher



![Darmowy telefon już nie wystarcza. Kierowcy chcą zupełnie innych benefitów [Zawód: kierowca]](https://cdn-trans.info/uploads/2026/06/9f0a1dcef2ee5234a44d3e96c3f-1024x683.webp)





