Skaičiuojama, kad iki šių metų pabaigos jos valdys apie 4-4,5 tūkst. vilkikų, antradienį pranešė Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“.
„Linavos“ generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, transporto įmonės dažniausiai atidaro padalinius ir antrines įmones užsienyje, nenutraukdamos veiklos Lietuvoje.
„Vežėjai vis aktyviau ir vis didesniais pajėgumais vykdo veiklą įsteigtuose padaliniuose Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje ir kitose šalyse. Kitaip tariant, Lietuvoje veiklos pamažu stabdomos, o už Lietuvos ribų įsteigtos įmonės užsakinėja naujus vilkikus, darbina vairuotojus, ima kreditus iš bankų“, – pranešime sakė Z. Buivydas.
Bendrovės „Savesta Consulting“, padedančios pradėti arba plėsti veiklą Lenkijoje, valdybos narys Ignas Volbikas tvirtino, kad Lietuvos verslas Lenkiją renkasi dėl paprastesnio įdarbinimo.
„Mes kas mėnesį pradedame dirbti su 15-20 įmonių, kurios nori vykdyti veiklą Lenkijoje. Dėl galimos plėtros arba rinkdami informaciją, kaip perkelti veiklą į Lenkiją, į mus kreipėsi beveik visos įmonės, kurios turi 10 transporto priemonių“, – pranešime teigė I. Volbikas.
Pasak jo, viena verslo perkėlimo priežasčių yra tai, kad vežėjai nesulaukė papildomų kvotų įdarbinti trečiųjų šalių piliečius – jų jie prašė dar iki gegužę baigiantis metiniam kvotų limitui.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai neskyrus papildomų 15 tūkst. kvotų trečiųjų šalių piliečių įdarbinimui, „Linava“ teigė, jog dėl to vežėjai nuostolius skaičiuoja dešimtimis milijonų Eur.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.