Masz newsa? Powiedz nam o tym!

Jednym z licznych problemów w zatrudnieniu pracowników spoza Unii Europejskiej był dotychczas brak możliwości uzyskania potwierdzenia odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne – zaświadczenia A1, dla osób posiadających Kartę Polaka.

Po licznych interwencjach i dwustronnych rozmowach z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ZUS przynajmniej ta sprawa została rozwiązana.

Szczegóły dotyczące nowych zasad ustalania miejsca zamieszkania w przypadku obywateli państw trzecich uwzględniające cudzoziemców posiadających kartę Polaka podaje ZUS.

Warto zwrócić uwagę, że osoby z Kartą Polaka, by uzyskać zaświadczenie A1 muszą od 6 marca tego roku przedstawić trzy dokumenty:

– wizę D18,

– Kartę Polaka,

– certyfikat rezydencji podatkowej (CFR-1).

Więcej informacji na ten temat w informacji ZUS.

Komentarze

comments0 komentarzy
thumbnail
Aby ustawić powiadomienia o komentarzach - przejdź do swojego profilu