TransInfo

Fot. Twitter/FDSEA Vendée

Francuscy rolnicy zapowiedzieli „oblężenie” Paryża. Należy się spodziewać poważnych utrudnień

Francuscy rolnicy zaostrzają akcję protestacyjną. Planują bezterminowe “oblężenie Paryża” i blokują główne autostrady wiodące w kierunku stolicy Francji. 

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty

W niedzielę Francja zaostrzyła środki bezpieczeństwa w związku z planowanym przez rolników “oblężeniem Paryża”. Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin powiedział, że działania te mają zapewnić, że żaden traktor nie wjedzie do Paryża, niemniej jednak ostrzegł przed zakłóceniami w poniedziałek w całym regionie Ile-de-France. Dodał, że w operacji bezpieczeństwa będzie zaangażowanych około 15 tys. funkcjonariuszy policji.

Pozostało 79% artykułu do przeczytania.

Dołącz do premium lub zaloguj się i skończ czytanie

W wyniku tych blokad traci nasza gospodarka” – dodał Darmanin.

Związki rolnicze wezwały protestujących do ustawienia w poniedziałek blokad komunikacyjnych wokół stolicy i skupienia się na targu spożywczym Rungis pod Paryżem – donosi agencja prasowa Reuters.

Już prawie sto traktorów wjechało na autostradę A450 w regionie Lyonu. Rolnicy ustawieni na A450 blokują teraz autostradę A7/M7, która jest zamknięta️ pomiędzy zjazdem 6 (Feyzin) a węzłem 4 (Pierre-Bénite Nord) w kierunku południe-północ oraz pomiędzy węzłem 4 a węzłem A7/A450” – informuje prefektura regionu Owernia-Rodan-Alpy i Rodan.

Także na autostradzie A115 w kierunku Sannois trwa demonstracja (wolny przejazd pojazdów), następnie rolnicy ruszą autostradą A15 w kierunku Gennevilliers, a potem autostradą A86, aby trafić na A3 w pobliżu miasta Noisy-le-Sec.

„Naszym celem jest otoczenie Paryża” – powiedział BFM TV rolnik Daniel Faucheux, przygotowujący się do podróży do stolicy w konwoju pojazdów rolniczych i traktorów.

Policja paryska poinformowała, że ​​w odpowiedzi zwiększyła bezpieczeństwo wokół Rungis i lotniska Paris Roissy. 

Francuskie protesty są następstwem podobnych działań w innych krajach europejskich, w tym w Niemczech i Polsce. Rolnicy we Francji skarżą się na nieuczciwą konkurencję z krajów objętych mniej rygorystycznymi regulacjami.

Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów trans.info premium

Nie trać dostępu do swoich ulubionych treści od dziennikarzy oraz ekspertów z branży TSL.

  • ciesz się czytaniem BEZ REKLAM
  • dostęp do WSZYSTKICH artykułów
  • dostęp do WSZYSTKICH „Magazynów Menedżerów Transportu”
  • dostęp do WSZYSTKICH nagrań wideo i podcastów
  • Poznaj wszystkie korzyści
WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj przez 30 dni za darmo.

Każdy kolejny miesiąc 29,90 zł

Masz już subskrypcję?Zaloguj się

Tagi