TransInfo

Od dziś obowiązuje zimowy zakaz tranzytu w Tyrolu. Ma zapobiec omijaniu autostrad

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Od soboty obowiązują zimowe zakazy tranzytu na niektórych drogach w Tyrolu. Obejmują soboty, niedziele i święta i mają zapobiec omijaniu autostrad przez pojazdy w tranzycie.

Zakazy wprowadzone przez Tyrol obowiązują od dziś do 13 kwietnia włącznie na wyznaczonych odcinkach dróg niższych kategorii:

–  w soboty od godz. 7 do 19,

–  w niedziele od godz. 8 do 17,

– w dni świąteczne od godz. 8 do 17 (tj. 25 grudnia, 26 grudnia 2019 r., 1 stycznia 2020 r., 6 stycznia 2020 r. – święto Trzech Króli i 13 kwietnia 2020 r. – Wielkanoc).

Ograniczenia dotyczą wyłącznie ruchu tranzytowego i obejmują następujące odcinki dróg: 

 

Okręg Kufstein

– Zakaz ruchu na L 211 Unterinntalstraße, L 295 Buchbergerstraße, alte Erler Straße, L 294 Brucker Landesstraße i droga powiatowa Kufstein Endach / Krankenhaus.

– Zastosowanie świateł sygnalizacyjnych dozujących ruch na B 172 Walchseestraße Niederndorf dla ruchu z Walchsee i Niederndorf oraz z Niemiec, na B 175 Obszar Wildbichlerstraße Ebbs dla ruchu z Kufstein, B 173 Eibergerstraße Schwoich dla ruchu w kierunku Kufstein, B 171 Tiroler Straße Kufstein dla ruchu z Niemiec lub Kirchbichl.

Okręg Reutte

– Zakaz ruchu na L 69 Reuttener Straße, L 288 Pinswanger Straße (z powodu zakazu jazdy na L 69), L 288-0-A1 Pinswanger Straße.

Okręg Schwaz

– Zakaz ruchu na L 7 Jenbacher Straße (Kasbacherstraße) w kierunku Jenbach.

Okręg Innsbruck-Land

– Zakaz ruchu na L 38 Ellbögener Straße

– Zastosowanie świateł sygnalizacyjnych dozujących ruch na B 182 Brennerstraße: na północ od Matrei w kierunku południowym i na południe i na południe od Gries w kierunku północnym.

Rozszerzenie sektorowego zakaz ruchu

Zimowy zakaz ruchu to tylko jeden z wielu środków podejmowanych przez tyrolski rząd, by ograniczać tranzyt przez region. Tyrolczycy regularnie prowadzą odprawy blokowe na przejściu granicznym w Neu Kufstein, a w przyszłym roku dodatkowo zaostrzą sektorowy zakaz ruchu ciężarówek, który obejmie również pojazdy ciężarowe spełniające normę emisji spalin Euro 6. Dodatkowo obejmie on kolejne grupy towarów. 

W opinii Związku Pracodawców “Transport i Logistyka Polska” władze Tyrolu zbyt radykalnie ograniczają przejazd pojazdów ciężarowych przez największy europejski węzeł komunikacyjny z południa na północ i z powrotem Przełęczą Brennerską. Tym bardziej, że brakuje tras alternatywnych. W związku z tym TLP wystąpiło do Ministra Infrastruktury i Europejskiego Komisarza ds. Transportu z prośbą o interwencję.

 

Fot. Flickr

Tagi