TransInfo

Vilkikų vairuotojų streikas Rusijoje: kokia yra valdžios reakcija?

Vidutinis skaitymo laikas 2 minutės
|

24.04.2017

Vilkikų vairuotojų streikas žada sukelti visai šaliai ekonominius praradimus ir jau sukėlė kai kurių prekių pabrangimą ir deficitą Rusijos regionuose. Tuo pačiu streikas įsivažiuoja ir sukelia vis didesnį protestuojančių nepasitenkinimą valdžia, kuri kovoja su jais ne tik su policijos ir OMON (specialiosios paskirties milicijos būrys) pagalba, bet ir pasitelkdama dezinformaciją.

Koks iš tikrųjų yra streiko mastas?

Rusijos laikraščio „Novaja gazeta“ žurnalistai ištyrė valdžios ir spaudos reakciją į vilkikų vairuotojų streiką. Žurnalistai surinko duomenis, iš kurių matyti, kad Buriatijoje, Dagestane ir kituose regionuose spaudos atstovams yra uždrausta teikti žinias apie vilkikų vairuotojų sukeltą sąmyšį. Į spaudą patenka melagingi duomenys apie vairuotojų pasirengimą nutraukti protestą.
 
Tuo pat metu tikrieji streiko mastai įspūdingi. „Novaja gazeta“ praneša, kad jie apėmė visą Rusiją. Kalbant apie geografiją: nuo Vladivostoko iki Smolensko ir nuo Dagestano iki Jamalo.

Leidinys taip pat praneša apie šimtus vilkikų, stovinčių Dagestano keliuose, tūkstantį vilkikų, stovinčių Zauralje, apie demonstratyvų krovininių transporto priemonių stovėjimą šalikelėse prie Sankt Peterburgo, Jekaterinburgo, Volgogrado, taip pat Saratovo, Murmansko ir Rostovo apskrityse.
 
Kodėl apie protestą taip mažai žinoma?
 
Pirma, protestas didžiąja dalimi yra „nematomas“, nes jame dalyvauja ir krovininiai automobiliai, neišvažiavę iš stovėjimo aikštelių.

Slaptame „pasyviajame“ proteste Dagestane dalyvauja 40 000 vairuotojų, Sankt Peterburge ir Leningrado apskrityje bendrai streikuoja 10 000 žmonių. Vairuotojų, dalyvaujančių streike, skaičius atskiruose Rusijos regionuose yra labai didelis ir siekia 50-100 %.
 
Antra, masinės informacijos priemonėms yra uždrausta rašyti apie vilkikų vairuotojų protestus. Valdžios institucijų kovos su protestais taktika yra labai paprasta – visiškas nutylėjimas, spaudimas protesto lyderiams, dezinformacija.
 
„Novaja gazeta“ taip pat praneša, kad vairuotojai neturi motyvacijos nutraukti streiką. Kuo daugiau abejingumo rodo valdžia, tuo daugiau vilkikų vairuotojų streikuoja.  

Primename, kad Rusisjoje protestas vyksta nuo kovo 27 dienos. Streikuodami, krovinių gabenimo autotransportansportu atstovai tikisi, kad valdžia atkreips dėmesį ir atšauks „Platono” mokestį už kelius.

Video, kaip atrodo streikas: