Nowe centrum logistyczne Fiege pomoże w obsłudze zwrotów

Nowe centrum logistyczne Fiege pomoże w obsłudze zwrotów

Bliskość drogi ekspresowej S3 oraz granicy polsko-niemieckiej to jedne z powodów tego, że w Zielonej Górze powstanie kolejne centrum dystrybucyjne. Tym razem będzie obsługiwać zwroty dla kilku marek odzieżowych, których produkty sprzedawane są w dużej mierze za pośrednictwem internetu.

Sprzedaż internetowa rośnie, choć nie bez przeszkód. Wyzwanie stanowi kompletacja zróżnicowanych zamówień w e-handlu. Firmy handlowe zmagają się też z problemem dużej liczby zwrotów (w przypadku odzieży nierzadko stanowią 40-50 proc. wysyłek).

Według raportu przygotowanego przez HRC Advisory, sposób postępowania ze zwrotami, zarządzanie nimi, stanowi jedno z głównych wyzwań dla e-commerce. Niezbędne są do tego systemy IT, nowoczesne rozwiązania magazynowe, a także centra ułatwiające zwrot zamówionych towarów i ich ponowne wprowadzenie do sprzedaży.

Centrum Fiege blisko granicy

Nowe centrum dystrybucyjne w Zielonej Górze, które zajmować się będzie właśnie obsługą zwrotów przygotowuje operator logistyczny Fiege. W jego portfolio są takie marki jak: Zalando, Esprit, Mango i Deichmann.

– Otwarcie nowej lokalizacji w Zielonej Górze, realizującej obsługę zwrotów jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na sprawną, dynamiczną i elastyczną obsługę branży e-commerce. Atrakcyjna lokalizacja i zdobyte know-how umożliwią nam uruchomienie efektywnego kosztowo centrum. Dopracowane procedury, doświadczenie oraz optymalizacja procesów zminimalizują liczbę błędów w obsłudze i przyspieszą realizację zwrotów – mówi Piotr Kohmann, CEO w Fiege.

Nowa placówka Fiege powstaje na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Lokalizacja, zaledwie 6 km od drogi ekspresowej S3 oraz w odległości ok. 70 km od granicy polsko-niemieckiej ma usprawnić proces dostarczania przesyłek w dowolne miejsce w kraju i na świecie. Magazyn będzie miał powierzchnię ponad 5 tys. mkw. Centrum rozpocznie swoją działalność w styczniu przyszłego roku.

Foto: Fiege

Trending articles
Trending articles