TransInfo

bonabanco chess festival 2023 za nami. Gratulujemy zwycięzcom!

13 maja zakończył się bonabanco chess festival 2023. Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniach festiwalowych, a zwycięzcom turniejów serdecznie gratulujemy. Trzecia edycja festiwalu odbyła się pod patronatem arcymistrza Jana-Krzysztofa-Dudy, zdobywcy Pucharu Świata.

Ten artykuł przeczytasz w 1 minutę

Mistrzem Polski branży TSL został Mateusz Górkiewicz, uczeń CKZiU nr 3 „EKONOMIK” w Zielonej Górze na kierunku logistyka. Gratulujemy! II miejsce w mistrzostwach branżowych zajął Daniel Sadzikowski, małżonek osoby związanej z branżą transportową, III miejsce przypadło Bartoszowi Nowickiemu z firmy Rohlig SUUS Logistics. Cieszymy się z rosnącego zainteresowania turniejem i coraz wyższego poziomu jego uczestników.

Przed mistrzostwami wszyscy chętni mieli okazję zmierzyć się w charytatywnym sparingu z Tichonem Czerniajewem, czterokrotnym mistrzem świata juniorów. Za pośrednictwem Fundacji CRIDO, bonabanco wesprze starty młodych utalentowanych szachistów z Ukrainy.

W turnieju streamerów szachowych w kaczkoszachy najlepszy okazał się CM Tomasz Jaskółka przed GM Marcinem Krzyżanowskim.

Zwieńczeniem imprezy był turniej otwarty Grand Prix bonabanco, który zgromadził 69 silnych zawodników. Wygrał IM Egor Bogdanov z Ukrainy przed GM Wojciechem Morandą i FM Maciejem Czoporem.

Zapraszamy na kolejną edycję festiwalu w przyszłym roku.