Mieszkańcy dużych miast, wokół których biegne obwodnica, będą mogli bezpłatnie z nich korzystać. Taki przywilej dotyczy kierowców z ruchu lokalnego.
W rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury zaprezentowało kompromisowe rozwiązanie: przejazd będzie darmowy dla mieszkańców miast w ruchu lokalnym. Uczestnicy ruchu tranzytowego będą musieli płacić. W ten sposób dochody KFD mają być uszczuplone jedynie o 118 mln zł.
Ciekawostką jest to, jak będą odróżniani kierowcy w ruchu lokalnym od tych w ruchu tranzytowym?
Autor: Joanna Gawlik

![Darmowy telefon już nie wystarcza. Kierowcy chcą zupełnie innych benefitów [Zawód: kierowca]](https://cdn-trans.info/uploads/2026/06/9f0a1dcef2ee5234a44d3e96c3f-1024x683.webp)







