TransInfo

Fot. Geis PL

Wprowadzili do floty naczepy do miejskich dostaw. Więcej palet na każdy kurs

Samochód ciężarowy - tzw. „solówka”, mieści maksymalnie 18-20 palet w rozmiarze euro. Przy dostawach miejskich można jednak uzyskać lepszy efekt, czego dowodzi przykład firmy Geis.

Ten artykuł przeczytasz w 2 minuty
|

4.04.2024

Operator logistyczny działający również w Polsce ma ambitny cel by do 2040 r. osiągnąć neutralność klimatyczną. W tym celu draża rozmaite rozwiązania, które sukcesywnie redukują emisję CO2.

Pozostało 84% artykułu do przeczytania.

Dołącz do premium lub zaloguj się i skończ czytanie

Jednym z nich jest wprowadzenie do floty naczep typu Cityliner, która wyróżniają się możliwością załadunku aż 27 sztuk palet. Dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji pojazd może swobodnie jeździć się po terenach miejskich z ograniczeniami strefy ruchu oraz dotrzeć w miejsca, gdzie inne zestawy mają problem z wjazdem. Wykorzystanie tego typu naczep ma wiele zalet – poza redukcją emisji CO2 i ograniczeniem liczby pojazdów w jeżdżących po miastach, umożliwia też obniżenie kosztów dostaw.

– Obserwujemy jak zmieniają się koncepcje miast. Widzimy tendencję do tworzenia bardziej zrównoważonych, inteligentnych i przyjaznych dla mieszkańców przestrzeni miejskich, w których niedługo nie będzie miejsca dla pojazdów emitujących CO2. Sytuacja klimatyczna wymaga od nas konkretnych działań, które w dużej mierze spoczywają na firmach. W kontekście polskiego rynku istotnym krokiem jaki zrobiliśmy w tym kierunku, jest wprowadzenie do floty naczep typu Cityliner – mówi Paweł Golec, dyrektor operacyjny w Geis PL.

Firma jest po fazie testowej tego rodzaju transportu w Polsce. Rezultaty były na tyle pozytywne, że zdecydowała się na wprowadzenie Citylinerów do stałego taboru. Operują obecnie w okolicach Łodzi, Warszawy, Lublina, Poznania, Bielska-Białej i Katowic. 

– Naszym planem jest rozszerzenie ich liczby na inne lokalizacje i elastyczne reagowanie na wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem – dodaje Paweł Golec.

Dlatego też w najbliższym czasie kolejne tego typu naczepy pojawią się w innych miastach, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku oraz Wrocławiu. Do końca III kwartału Geis PL planuje powiększyć swoją flotę o przynajmniej 25 takich naczep. To jeden z elementów strategii MissionZero, która ma doprowadzić do zredukowania przez operatora emisji CO2 aż o 65 proc. w latach 2020-2030.

Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów trans.info premium

Nie trać dostępu do swoich ulubionych treści od dziennikarzy oraz ekspertów z branży TSL.

  • ciesz się czytaniem BEZ REKLAM
  • dostęp do WSZYSTKICH artykułów
  • dostęp do WSZYSTKICH „Magazynów Menedżerów Transportu”
  • dostęp do WSZYSTKICH nagrań wideo i podcastów
  • Poznaj wszystkie korzyści
WYPRÓBUJ ZA DARMO

Wypróbuj przez 30 dni za darmo.

Każdy kolejny miesiąc 29,90 zł

Masz już subskrypcję?Zaloguj się

Tagi