DHL Parcel i AliExpress zacieśniają współpracę. Efekt? Dostawa nawet następnego dnia

DHL Parcel i AliExpress zacieśniają współpracę. Efekt? Dostawa nawet następnego dnia

Już nie kilkanaście lub kilkadziesiąt dni, ale nawet dostawa w standardzie “next day” – to czeka konsumentów w Polsce, kupujących na platformie należącej do Grupy Alibaba. Chiński gigant e-commerce postawił na rozwój logistyki w Europie, m.in. na silniejszą współpracę z dotychczasowym partnerem – DHL Parcel.

Od niedawna konsumenci kupujący na AliExpress w przypadku niektórych produktów mają możliwość skorzystania z możliwości doręczenia „door to door”. To efekt zacieśnienia współpracy między dwiema firmami. Gigant postanowił bowiem rozpocząć korzystanie z usługi Premium DHL Parcel.

To produkt, który daje gwarancję podjęcia pierwszej próby doręczenia następnego dnia po wysłaniu zamówienia przez nadawcę. Dla zdecydowanej większości konsumentów terminowość dostawy jest bardzo ważna, więc chcąc świadczyć serwis logistyczny na najwyższym poziomie, bezwzględnie trzeba mieć w swoim koszyku takie narzędzie – przekonuje Elżbieta Gorayska-Mytych, dyrektor ds. sprzedaży i obsługi klienta DHL Parcel.

Gigant przyspiesza

Korzystanie ze wspomnianej usługi jest możliwe od 11 listopada. Nie przez przypadek – to najważniejsze święto zakupowe w Chinach (tzw. Dzień Singla) – powoli zyskuje na popularności również w Europie.

Do tej pory czas obsługi przesyłek z Chin był mocno wydłużony, z uwagi na to, że wszystkie towary trafiały do klientów z Azji. W ostatnim czasie AliExpress zaczęło jednak inwestować w infrastrukturę magazynową w Europie, skracając tym samym czas dostawy. W Polsce operatorem przesyłek jest DHL Parcel, po podpisaniu umowy z Cainiao Network Smart Logistics – firmą, która nadzoruje logistykę chińskiego giganta w Europie.

Polska jest jednym z trzech najważniejszych rynków w Europie dla chińskiej platformy zakupowej. Nic dziwnego – w zeszłym roku zakupy na AliExpress zrobiło 5 mln Polaków – donosi “Puls Biznesu”. Serwis jest drugą najlepiej rozpoznawalną marką wśród polskich e-konsumentów – w 2019 r. jego znajomość zadeklarowało aż 42 proc. kupujących. (Liderem było, rzecz jasna, Allegro, z wynikiem na poziomie 80 proc.) – wynika z danych Gemiusa.

Fot. DHL

Trending articles
comments
0 comments
Removed user
Trending articles