KORONAWIRUS

Poinformuj nas o utrudnieniach

Japonų sukurtas Kanban (jap. iškaba, lentelė) metodas susijęs su gamybos ir tiekimo valdymu. Tai yra toks gamybos proceso organizavimas, kuriame kiekvienas organizacinis vienetas gamina būtent tiek, kiek šiuo metu reikia. Šiame metode atsargų kontrolė buvo laikoma esminiu medžiagų valdymo veiksniu. Pagrindinis sistemos elementas tai kanban kortelės, dažniausiai laminuotos kortos su pažymėtais ant jų atitinkamais kanban parametrais.

Kanban kortelė tai specifinis gamybos užsakymas, reiškiantis poreikį aprūpinti darbo vietą arba kliento poreikius. Šios kortelės rodo medžiagų perėjimo poreikį gamyboje, gamybos objekto ar medžiagų iš išorinio tiekėjo ar gamybos įmonės.

Remiantis visos sistemos taisyklėmis, kanban kortelė turėtų būti tiesiog atiduota tiekiančiam padaliniui, kai atsiranda toks poreikis. O tokia situacija susidaro, kai yra išnaudojamas anksčiau nustatytas atsargų kiekis (partijos dydis). Už tiekimą atsakingas padalinys, gavęs kanban kortelę, turėtų imtis reikiamų veiksmų, kad aprūpintų medžiagomis užsakantį padalinį. Tiksliau kalbant, siekiama atkurti atsargas vietoje, iš kurios buvo perduota kanban kortelė.

Iš esmės, kortelės yra skirtos skatinti tiekimo sistemos veikimą. Daugeliu atvejų, kanban kortelę atitinkančiu sprendimu gali būti konteineris arba dėžutė. Jos turėtų būti pažymėtos tokiu pat būdu, kaip kortelė.

Artykuł dostępny tylko dla użytkowników zalogowanych

W naszym serwisie nie ma nieistotnych treści marketingowych a przeczytasz ponad 30 000 merytorycznych tekstów tworzonych codziennie przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów z całej Europy. Dostarczamy najważniejsze informacje i praktyczną wiedzię, która pomaga Ci podejmować decyzje biznesowe.

Komentarze

comments0 komentarzy
thumbnail
Aby ustawić powiadomienia o komentarzach - przejdź do swojego profilu