TransInfo

Najsilniejszy kierowca ciężarówki w Polsce. Mistrz obronił tytuł

Ten artykuł przeczytasz w 3 minuty

Rekordowa liczba uczestników, obecność wielokrotnych Mistrzów Polski w armwrestlingu oraz emocjonujący finał – tak można podsumować turniej Mobil Delvac Strong Traker, który rozegrany został na PGE Narodowym podczas 16. targów Inter Cars. Tytuł najsilniejszego kierowcy ciężarówki obronił Alex Kurdecha, ale wśród najlepszych znaleźli się również debiutanci.

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 r. i od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów.

Liczba chętnych do udziału w eliminacjach bardzo nas zaskoczyła i wymagała od sędziów pracy równoległej na dwa stopery. W kolejce do ciężarów stali zarówno mechanicy, kierowcy ciężarówek i znane twarze polskiej sceny armwrestlingowej. Chętnych do rywalizacji było więcej niż czasu przeznaczonego na eliminacje – podkreśla Tomasz Proc, licencjonowany sędzia.

Pierwsza konkurencja wymagała od zawodników żelaznego chwytu dłoni. Zadaniem było jak najdłuższe utrzymanie jednorącz ciężaru o masie 50 kg. Najlepszy wynik, 64 sek. uzyskał Mirosław Murdzek. Druga konkurencja polegała na utrzymaniu ciężaru o wadze 14 kg na wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o około 90 st. Zwycięzcą tej próby siłowej, z wynikiem 124 sekund został Wiesław Rzanny.

Finał Mobil Delvac Strong Traker to walki bezpośrednie przy stole. W gronie 12 finalistów dominowało trzech: Marcin Lachowicz – wielokrotny Mistrz Polski w armwrestlingu, który w zawodach Mobil Delvac startował po raz pierwszy, Daniel Słomka, który swoją przygodę z armwrestlingiem zaczął wiele lat temu właśnie od zawodów tej serii oraz Alex Kurdecha – zwycięzca Pucharu Najsilniejszego Polaka w 2015 i 2016 r. Właśnie on został laureatem turnieju pod PGE Narodowym oraz zdobył tytuł Mobil Delvac Strong Trakera, czyli najsilniejszego kierowcy ciężarówki w Polsce.