KORONAWIRUS

Poinformuj nas o utrudnieniach

Diskusijos dėl Mobilumo Paketo grįžo po atostogų ES institucijų forumą. Birželio mėnesio balsavimas dėl paketo formos baigėsi fiasko, todėl Europos Komisija nusprendė grįžti prie derybų šiuo klausimu. Pagal Christine Revault d’Allonnes Bonnefoy, Prancūzijos europarlamentarės, per pastarasias dvi savaites, Komisijos nariai lobizavo EP narius, bandant įtikinti juos siekti kompromiso.  Ant stalo buvo pateikti keturi pasiūlymai.

Christine Revault d’Allonnes Bonnefoy atskleidė užkulisinį darbą dėl Mobilumo paketo atsižvelgiant į kelių transporto išbraukimą iš darbuotojų komandiravimo nuostatų – pateikia pramonės portalas Actu Transport Logistique. Šios situacijos aklavietė yra skirtingų Užimtumo ir socialinių reikalų komisijos bei Transporto ir turizmo komisijos pozicijų rezultatas Pirma iš jų teigia, kad nuostatos dėl komandiravimo turėtų būti taikomos kelių transportui nuo pirmos tarptautinio transporto dienos. Antra nori pašalinti transportą iš komandiravimo direktyvos nuostatų.

Europos Komisija siūlo kompromisą

Anot Prancūzijos europarlamentarės, Europos Komisija per pastarąsias dvi savaites pristatė EP nariams kompromisinius sprendimus, kurie galėtų paskatinti darbą su Mobilumo paketu. Pasirodė keturi variantai susiję su transportu.

Pirmasis yra neįtraukti tarptautinio transporto iš direktyvos nuostatas per pirmąsias 10 dienų.

– Per 10 dienų vairuotojui nebus taikomos komandiravimo nuostatos, galėtų laisvai judėti ES teritorijoje, įskaitant kabotažo operacijas – sako Christine Revault d’Allonnes Bonnefoy.

Antrame variante neįtraukimo laikas būtų iki 5 dienų. Dėl trečiojo varianto (įkvėptas Danijos), kalbama apie tarptautinio transporto išbraukimą iš direktyvos tik tais atvejais, kai transportas vyksta iš arba į vežėjo registruotos buveinės šalį.

Galiausiai ketvirta galimybė – dienų, kurioms direktyva netaikoma, riba, būtų pakeista valandų skaičiumi. Vairuotojui nebūtų taikomos taisykles dėl komandiravimo per pirmąsias 50 ar 30 valandų.

Remiantis Prancūzijos europarlamentarės pateikta informacija, Europos Komisijos pageidaujamas variantas būtų netaikyti nuostatų vairuotojui iki 50 valandų.

Tačiau visi keturi variantai yra tik pasiūlymai, kurie greičiausiai bus sprendžiami Europos Parlamento komisijose.

Komentarze

comments0 komentarzy
thumbnail
Aby ustawić powiadomienia o komentarzach - przejdź do swojego profilu