У Вас есть новость? Расскажите нам об этом!

Augimo tendencija ir toliau išlieka – eismas Vokietijos keliais didėja, nors vokiečių vilkikų dalis ir toliau mažėja. Per pastarąjį laikotarpį užfiksuotas rekordinis lietuvių vilkikų dalies padidėjimas, o Lenkija išsaugojo lyderio poziciją tarp visų Vokietijos keliais važinėjančių užsienio vilkikų.

Federalinė krovinių transporto valdyba (BAG) paskelbė šių metų 3 pirmųjų ketvirčių rinkliavos statistiką. Iš paskelbtų duomenų paaiškėjo, kad eismas Vokietijos mokamais keliais yra vis intensyvesnis, tačiau vietinių transporto priemonių dalis palaipsniui mažėja.

Laikotarpiu nuo šių metų sausio iki rugsėjo Vokietijos mokamais keliais vilkikai, kurių maksimali leistinoji masė viršija 7,5 t, iš viso pravažiavo 25,2 mlrd km. Lyginant su analogišku praėjusių metų laikotarpiu šis skaičius padidėjo 3,5 proc.

Vokiškų vilkikų dalis ir toliau mažėja – nuo 59,2 proc. 2016 metais, per 2017 metų pirmus 3 ketvirčius ji sumažėjo iki 57,6 proc.

Tai reiškia, kad užsienio vilkikų dalis padidėjo nuo 40,8 proc. iki 42,4 proc. Vokiečių transporto priemonių eismo Vokietijos keliais mažėjimo tendencija tęsiasi jau 10 metų. Tuo tarpu valstybės, įstojusios į ES po 2003 metų, spėjo padidinti savo dalį eisme Vokietijos keliais jau beveik dvigubai.

Pirmauja Lenkija, Čekija ir Rumunija

Tarp užsienio transporto priemonių, važinėjančių mokamais Vokietijos keliais, pirmauja lenkiški vilkikai – jų dalis sudaro 16 proc.

14 mlrd km rezultatas yra 12,5 proc. didesnis, nei per pirmus tris praėjusių metų ketvirčius. 2016 metais lenkų dalis siekė 14,6 proc. (tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. – 13,5 proc., 2014 m. – 12,4 proc., o 2013 m. – 11,2 proc.).

Už Lenkijos išsirikiavo Čekija, kurios rezultatas yra pastebimai mažesnis – 1,046 mlrd km ir 1,3 proc. augimas. Po Čekijos seka Rumunija, kurios dalies padidėjimas yra įspūdingas – 15 proc. (0,873 mlrd km).

Vis dėlto, ypatingą dėmesį reikėtų skirti Lietuvai – šalies vilkikai nuvažiavo 0,503 mlrd km Vokietijos keliais, kas lėmė, kad Lietuva vokiečių statistikos duomenimis „šoko į viršų“ 19,5 proc.

Krovininio transporto apimtys Vokietijoje auga. Lyderio pozicijų neužleidžia lenkai, o lietuviai pasiekė įspūdingų rezultatų

Krovininio transporto apimtys Vokietijoje auga. Lyderio pozicijų neužleidžia lenkai, o lietuviai pasiekė įspūdingų rezultatų

MiLoG – neišsipildę vokiečių vežėjų lūkesčiai

Federalinė krovinių transporto ir logistikos sąjunga (BGL) reiškia susirūpinimą dėl vokiečių vežėjų dalies šalies keliuose sumažėjimo per paskutinį dešimtmetį. BGL dėjo daug vilčių į įstatymą dėl minimalaus atlyginimo (MiLoG), kuris yra privalomai taikomas užsienio transporto bendrovėms. Vis dėlto, naujas teisinis reguliavimas nesustabdė mažėjimo tendencijų.

Ko nepadarė Milog, padarys ES teisės aktai

Vokietijos teisės aktai, reglamentuojantys minimalaus atlyginimo mokėjimą, nepajėgė išstumti Rytų Europos vežėjų iš tarptautinės arenos. Tačiau pagal esamus duomenis galima daryti prielaidą, kad šį tikslą gali padėti įgyvendinti direktyvos dėl komandiravimo pakeitimai ir Mobilumo Paketas.

Paskutinę Rytų vežėjų viltį palaiko Europos Sąjungos Tarybos pozicija dėl direktyvos dėl darbuotojų komandiravimo pakeitimų.

комментарии

comments0 комментариев
thumbnail
Чтобы настроить уведомления о комментариях, перейдите в свой аккаунт