TransInfo

TOP 10 najpopularniejszych artykułów Trans.INFO. To czytaliście najchętniej w 2018 r.

Ten artykuł przeczytasz w 5 minut

Koniec roku to czas na podsumowanie tego, co zdarzyło się w czasie minionych 12 miesięcy. Dla branży transportowej 2018 rok był ważny ze względu na wiele istotnych wydarzeń. Wiele z nich stało się dla dziennikarzy Trans.INFO i autorów publikujących na naszej stronie inspiracją do napisania  artykułów. Dziś, w ostatnim dniu roku przypominamy Wam te, które były najczęściej czytane i wzbudziły największe zainteresowanie czytelników.

Rzut oka na listę najpopularniejszych tekstów opublikowanych w Trans.INFO pokazuje, że w tym roku naszych czytelników interesowały bardzo różnorodne tematy, ale sporo z nich dotyczyło przepisów ważnych dla przewoźników i kierowców. W pierwszej dziesiątce najpoczytniejszych artykułów, z których każdy przeczytało kilkadziesiąt tysięcy osób, połowa poświęcona była właśnie takim zagadnieniom. W tej grupie znalazł się także tekst jednego z blogerów, co pokazuje, że Trans.INFO jest ważnym medium dla społeczności transportowej. 

Nasz TOP 10 wygląda następująco:

1. Ile czasu może pracować w nocy kierowca?

Największa popularnością cieszył się w 2018 roku artykuł na temat nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, która wprowadziła m. in. kary za przekroczenie dopuszczalnego czasu pracy w porze nocnej.

2. Kara dla kierowcy bohatera

Wiele emocji wśród czytelników wywołała także news o tym, że trucker, który wyjechał płonącą cysterną z paliwem z niemieckiego miasteczka, by zapobiec tragedii, został jednak ukarany. Sąd wymierzył mu grzywnę. Sędziowie uznali, że kierowca nie powinien jechać w dalszą trasę bez sprawdzenia przyczyny awarii pojazdu. Mimo kary, trzeba przyznać, że zachował się bardzo przytomnie i nie dopuścił do tragedii.

3. Tego nie pokazano w „Najtrudniejszej branży świata”

Podobnie jak w ubiegłym roku, na trzecim miejscu uplasował się materiał dotyczący słynnego już nie tylko w branży transportowej filmu firmy Adar o pracy kierowców. Tym razem to przed kamerą Trans.INFO przedstawiciele Adaru opowiedzieli o tym, dlaczego chcieli przełamać tabu ciążące nad warunkami w jakich pracują kierowcy i spedytorzy.

4. Nowe oznaczenia paliw na stacjach benzynowych

Nowe etykiety i symbole, które za sprawą unijnej dyrektywy od października pojawiły się na dystrybutorach paliw, żywo zainteresowały wszystkich kierowców. W końcu większość z nas służbowo lub prywatnie zajeżdża na stacje i napełnia baki.

5. Kary za posiadanie urządzenia OBD II we Francji

Mnóstwo komentarzy wywołał tekst na temat konsekwencji, jakie mogą spotkać każdego kierowcę, który ma w samochodzie urządzenie do kasowania błędów silnika. Pamiętajcie, że we Francji przepisy w tej kwestii są bardzo restrykcyjne.

6. Zmiana przepisów dotyczących tachografów

Nasi czytelnicy zainteresowali się także mocno informacjami o zmianach w ustawie o tachografach, które weszły w życie w drugiej połowie roku. Nowe przepisy przygotowane przez rząd mają ograniczyć manipulowanie danymi rejestrowanymi przez tachografy oraz  zwiększyć wiarygodność warsztatów wykonujących instalacje, naprawy i kontrole i tych urządzeń.

7. Zmiany w prawie dotyczące osób zarządzających transportem w firmach przewozowych

Dla przewoźników istotna była także informacja, niestety niedobra dla branży, o nowych regulacjach ws. osób zarządzających transportem. Po zmianach są one w gorszej sytuacji, ponieważ kary za wszelkie naruszenia będą nakładane automatycznie – na podstawie decyzji urzędnika. Wcześniej osoby zarządzające transportem podlegały procedurze karnej, w której miały możliwość obrony i dowodzenia swojej niewinności.

8. Mercedes bez lusterek

Kierowcy nie byliby sobą, gdyby przeszli obojętnie obok wieści na temat nowych pomysłów zastosowanych w nowym modelu Actrosa. Zobaczcie zresztą sami.

9. Prawo jazdy C+E dla kobiet za darmo

Brak kierowców doskwiera całej branży, nie tylko w Polsce. Dlatego każda wiadomość o pomysłach i rozwiązaniach, które mogą zmniejszyć kadrowe braki, odbija się szerokim echem wśród przewoźników. Tak było też z artykułem o inicjatywie Łódzkiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów.

10. Poradnik o czasie pracy kierowcy w porze nocnej

Temat o przepisach dotyczących tego, ile godzin w nocy może pracować kierowca, cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, że Trans.INFO przy pomocy ekspertów opublikowało poradnik na ten temat.

Tagi